Trudności realizatora olimpiady w szkole

Posted on 05/09/2017 3:11pm

Obecnie w szkołach podstawowych znaczną uwagę przywiązuje się do współpracy rodzica ze szkołą. Może ta współpraca odbywać się z rozmaitą intensywnością; część rodzicieli własny kontakt ze szkołą ogranicza do pojawienia się na wywiadówce. Trzeba przyznać - zdecydowana większa część rodziców. Nie jest to jednak nagana, lecz tylko stwierdzenie faktu.


Budynek szkoły
Author: Lydia
Source: http://www.flickr.com
Jednakże w każdej szkole znajduje się grupka rodzicieli której to nie wystarcza a ponadto mają oni na podobne działania społeczne czas. Częstokroć w szkołach organizowane są zawody sportowe dla uczniów. Czemu? Bowiem jest to dla pociech niezwykle interesujące. Uczniowie w wieku wczesnoszkolnym bardzo kochają rywalizacje. To pierwszy argument za taką rozrywką. Inny - nie mniej ważny ma znaczenie praktyczne. Taką akcję z pewnością łatwiej urządzić własnymi siłami aniżeli dla przykładu wyprawę całej szkoły do Krakowa. Konkurencje sprawnościowe mogą zrealizować nauczyciele wychowania fizycznego, zaś konkurencje wiedzowe przykładowo jakiś z rodziców który akurat ma szeroką wiedzę w jakiejś dyscyplinie.

W zasadzie cała trudność sprowadza się do znalezienia sponsorów i wykoncypowania jak będą wyglądać dyplomy które podarujemy zwycięzcą. Część kosztów oczywiście trzeba będzie pokryć ze środków szkolnych. Gdyby wspomniana dziecięca olimpiada miała być wydarzeniem cyklicznym, warto postarać się o kooperację z hurtownią zabawek bądź księgarnią - za reklamę wygłoszoną przez organizatorów można by wynegocjować jakiś rabat.

W szkole
Author: sunriseOdyssey
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście świetnym pomysłem może być użycie okolicznościowych stempli. Zamówić je możemy w internecie wpisując w wyszukiwarkę frazę: pieczątki online. Naturalnie podobne wyrażenie w przeglądarkę wbijają nie jedynie rodzice wolontariusze, lecz także inni, dla przykładu posiadacze nowych firm którym będą one niezbędne. Ważniejsze dla organizatora zabawy jest wyszukanie odpowiadającego nam drukarza który zrealizuje dla nas dyplomy każdego roku. Mniejszym kłopotem bowiem będzie projekt dyplomu - wystarczy tylko utalentowany plastycznie rodzic bądź też nauczyciel plastyki. Gotowe projekty możemy także kupić w internecie. Sprawdź Zobacz ten serwis

Tags: konkursy, zawody, szkoła, pieczątki, uczniowie