Pieluchy wielorazowego użytku

Posted on 05/05/2020 8:31am

Nasze matki, nasze, czyli osób, którzy mają więcej niż 15 lat, stawiały na pieluchy tetrowe. Choć w sumie hasło stawiały na jest użyte bardzo na wyrost. Prawda jest taka, że nie miały innego wyboru. Po prostu były zmuszone do używania tego rodzaju pieluch. Było przy tym sporo pracy, ale nie było innej opcji. W dzisiejszych czasach istnieje alternatywa, mianowicie pieluszki jednorazowe. Wiele matek wybiera właśnie takie pieluszki.

Przebierania dziecka
Author: Petras Gagilas
Source: http://www.flickr.com
Bo to wygoda, a jak wiemy młode matki są bardzo zaganiane, brakuje im czasu na cokolwiek i nie potrafią wyobrazić sobie jak można było kupować pieluszki wielorazowe. Ale jest również sporo matek świadomych tego, że pieluchy jednorazowe, to duże marnotrawstwo pieniędzy , jak również ingerencja w środowisko, jakkolwiek to nie brzmi. Z tego powodu te mamy są w stanie znaleźć czas na pieluszki, które można używać wiele razy. Niektóre mają kilkanaście terowych pieluszek, ale mają też pieluszki, w których można wymienić wkład. Schną one bardzo szybko i faktycznie nie jest to żaden kłopot.

Ekologia przede wszystkim Ekologiczne opcje są wykorzystywane w wielu sytuacjach. Jednak mało, komu wydaje się, że jego pojedyncze działanie ma wpływ na cały świat, a tak dokładnie jest. Dlatego tak istotne jest, by funkcjonując w swoim małym gospodarstwie domowym dbać o to, by wybierać ekologiczne rozwiązania. Niektórzy to rozumieją i wybierają sprzęty energooszczędne, wymieniają żarówki itd.. ale niewielu ludzi wie, że można wybierać na przykład pieluszki ekologiczne. Bardzo często kupujemy jednak pieluszki jednorazowe.


Czemu?, bo to prostsze. Jednak ludzie, którzy chcą żyć w zgodzie z ekologią stawiają na pieluszki, które można używać wiele razy. Jeszcze do niedawna nikogo to nie dziwiło. Dlatego też naprawdę warto wziąć to pod uwagę. Zwłaszcza, że obecnie kupując takie pieluszki nie trzeba wybierać jedynie pieluszek tetrowych.

Można kupić pieluszki, które będą jak majtki w których wymienia się wkład, który tak samo jak pampersy pochłaniał, co ma wchłonąć. Takie pieluchy i wkłady można prać w pralce, dzięki czemu zawsze są czyste. Oczywiście jedna pieluszka ekologiczna jest droższa niż jedna jednorazowa pieluszka, ale jeśli będziemy patrzeć na ogół wydatków na pieluchy to, te ekologiczne są o wiele bardziej sensowną opcją.

Tags: środowisko, sprzęt, świat, kupować, tetrowych