Pierwsza Komunia Święta - z jakich powodów jest tak ważna i jak przygotować do niej swoją pociechę

Posted on 13/11/2020 8:52am

W maju lub czerwcu zaczyna się w całej Polsce czas I Komunii Świętych. Jest to z całą pewnością niezwykle ważne wydarzenie zarówno dla małego człowieka, jak i jego rodziców. Uroczystość pozostaje we wspomnieniach na długo. Dlaczego Komunia jest tak podniosłym wydarzeniem i w jaki sposób się do niej przygotować?

Komunia
Author: los bambinos
Source: http://www.flickr.com
W czasie takiej uroczystości młodzi ludzie po raz pierwszy przyjmują Eucharystię, dlatego też od tego czasu mogą całkowicie uczestniczyć we mszach. Najczęściej przygotowania trwają cały rok poprzedzający ten dzień.

Jeśli zaciekawił Cię nasz wpis, to do zobaczenia są kolejne wątki na stronie, którą stworzyliśmy pod podanym linkiem.

Niezwykle istotną ich częścią jest zaangażowane uczestnictwo rodziców. To zdecydowanie oni najmocniej przygotują swoje dzieci na ten dzień. Za pomocą odpowiedniego poprowadzenia będą one świadome, dlaczego przyjmują ten sakrament. Rozmowy z najbliższymi z całą pewnością pomniejszą zdenerwowanie jakie może towarzyszyć tym wydarzeniom, ponieważ jak wiadomo odpowiednio wcześniej po raz pierwszy spowiadają się one, co może być dla nich naprawdę stresujące.

Pomoc rodziców jest także niezbędna do odpowiedniego przygotowania się do egzaminu. Rzecz jasna istotny jest także strój. W dzisiejszych czasach, gdy niemalże wszystkie usługi firm znajdują się w sieci internetowej, także tego typu ubiór możemy nabyć on-line. To zdecydowanie ułatwia cały proces, ponieważ możemy dokładnie przejrzeć oferowane alby i wybrać tę odpowiednią. Warto dokładnie wymierzyć dziecko, żeby mieć pewność, że dostarczony towar będzie pasował - sprawdź koniecznie.

W związku z tym takie zakupy trzeba wykonać wcześniej. Na tego typu witrynach znajdziemy wszelkie części stroju, między innymi wianki do komunii czy buty - więcej na albykomunijne.pl. Prawidłowo jest również uświadomić dziecku, że to co mamy na sobie tego dnia nie jest ważne i nikt nie powinien poczuć się gorzej, gdyż ma skromniejszą sukienkę i tańsze buty.

Komunia Święta
Author: Dustin and Jennifer Stacey
Source: http://www.flickr.com
Aktualnie bardzo często spotkać się można ze stwierdzeniem, że w dzisiejszych czasach takie wydarzenie przybiera niechciany kształt, a od aspektów duchowych mocniej wyeksponowane są ogromne rzeczy materialne. Dzieci licytują się tym, kto dostał lepsze prezenty i więcej pieniędzy. Co prawda tak się dzieje, aczkolwiek bardzo wiele zależy tutaj od nastawienia rodziców. Zdecydowanie szczera rozmowa z dzieckiem pomoże zrozumieć istotę takiej uroczystości.

Dzięki temu będzie ono świadome, że to nie strój i przedmioty się liczą. Przekazywanie znaczenia może być elementem kluczowym w odpowiednim przygotowaniu do przyjmowania pierwszej Eucharystii w swoim życiu. Warto nie popadać ze skrajności w skrajność i mieć na uwadze, co jest w tym dniu najistotniejsze.

Tags: rodzice, pieniądze, buty, oferty, Eucharystia