Polska sztuka współczesna

Posted on 27/11/2019 7:29am

Aaa zatrudnimy clowna, sztuka teatralna
Author: Robert Jaworski
Source: TEATR MONTOWNIA
Sztuka współczesna wcale nie musi być nieprzestępna. Warto poznać różne jej oblicza, aby dobrze ją ocenić.
W natłoku działań artystycznych wielu galerii prosto popaść w dezorientacje. Karina Marusińska czy jakiś zupełnie inny artysta? Wiele zależy tu od personalnych wymogów,jak również od przyzwyczajeń estetycznych odbiorcy, bądź zwyczajnie od jego gustu. Należy jednak poszerzać zawsze wiedzę o nowych artystach.

Natalia Brożyńska to niesamowicie młoda oraz utalentowana studentka z łódzkiej PWSFTviT, która studiowała na wydziale animacji i efektów specjalnych. Jako pracę zaliczeniową na I roku studiów stworzyła ciekawy film (sprawdź najnowsze informacje dotyczące tematu: wlocie newsy m jak miłość) animowany „Drżące trąby”, jaki dzięki humorystycznym akcentom, błyskotliwej realizacji oraz całkowitej bezpretensjonalności od razu pozyskał popularność internautów. Film opowiada historię animowanych bohaterów: Pafnucego (Trąbczyńskiego) i Kalasantego (Jewstachijewicza-Sokowa), a także Prosiaka-statysty. Był on obejrzany jak na razie przez blisko ćwierć miliona widzów. Autorka ma w dorobku również inne animacje. Kanały internetowe jak i specjalne programy telewizyjne oferują w tym wypadku sprytne i proste rozwiązaniem, jakie pozwala każdemu znaleźć inne wiadomości na temat filmów wzmiankowanej autorki. Kto potrzebuje dowiedzieć się więcej może także wpisać w swoją wyszukiwarkę internetową zapytanie Natalia Brożyńska (www).

Karina Marusińska to absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Zajmuje się wzornictwem ,jak również projektowaniem ceramiki. Odbywała studia w ramach rozlicznych programów stypendialnych: w Hiszpanii, we Francji, w Warszawie. Dziś działa ona na wrocławskiej ASP jako asystent w Pracowni Projektowania Ceramiki Użytkowej. Jest od 2012 roku doktorantką na Wydziale Ceramiki i Szkła. Ponadto zajmuje się również dydaktyk, jest animatorką kultury, organizatorką imprez artystycznych, a także znaną inicjatorka działań społecznych. Podejmuje działania z zakresu rzeźby, performance, instalacji, video, oraz fotografii. Eksperymentuje sporo w ramach niesamowitych projektów artystycznych. Swoimi pracami bada wielość procesów granicznych, porusza tematy powiązane z sprawami ekologicznymi ,jak również z socjologią. Więcej na:

Świetnym pomysłem będzie także zaznajomienie się twórczością Anny Halarewicz. Anna Halerewicz Pochodzi ona z Wrocławia. Moda i jej oddziaływanie na człowieka to ważkie element jej prac czy rysunków. Posiadała wiele wystaw, a jej wszelkie prace można też było jak do tej pory oglądać w wielu magazynach takich jak chociażby Twój Styl, Exklusive, Bluszcz, Wprost, Viva!Moda, Take me, Elle, Barrel.

Aby którekolwiek opracowanie było traktowane za godne uwagi, musi zawierać rzeczową treść. Jeżeli chciałbyś ją zdobyć, kliknij tu i zdobądź cenne informacje.

Polecane wystawy tychże artystek można także znaleźć w prasie specjalistycznej czy broszurach kulturowych, dostępnych w mieście. Wizyty na wystawach artystów wcale nie muszą być nieprzęcietnie kosztowne. Wręcz przeciwnie, są one najczęściej idealnie dostosowane do wymagań i możliwości finansowych przeciętnego konsumenta. Ogromna ilość z nich jest nawet zupełnie za darmo.Dobra galeria ze sztuką, choćby z pracami Anny Halerewicz to miejsce, jakie zdecydowanie warto odwiedzić poszukując intrygujących doznań estetycznych.

Tags: artysta, sztuka współczesna, video, =sztuka