Poszukujesz oryginalnej atrakcji bądź inspiracji na wyjątkowy upominek? Pomyśl o grze w typie escape

Posted on 13/01/2023 7:25am

Impreza urodzinowa, wieczór kawalerski, czy po prostu nudny weekend - istnieją przeróżne okazje, w których szuka się rozrywek. Co uczynić, gdy imprezy w klubach muzycznych są już oklepane i ma się ochotę na coś rzeczywiście wyjątkowego i niezwykłego? Można zdecydować się na świetną atrakcję, jaką są gry na żywo, jak choćby Escape Room.


escape
Source: foter.com
Grałeś na komputerze? Na żywo także będzie fajnie
Żądza przygód towarzyszy licznym osobom, poszukują oni niezapomnianych wrażeń i nieszablonowych atrakcji. Namiastką podobnych przygód okazują się komputerowe gry akcji, w których użytkownicy powinni wykazywać się sprytem i inteligencją, ale naturalnie jest to namiastką bardzo małą. Jeszcze inni szukają emocji w filmach akcji lub horrorach. Pomysłową alternatywą dla takich ludzi okażą się gry na żywo w typie escape. Nie rozgrywa się ich na monitorze komputera, ale trzeba przeżyć osobiście, uczestnicząc w niezwykłej i pełnej tajemnic przygodzie.

Na czym to polega?
W podobnych grach biorą udział grupy kilkuosobowe. Zgromadzeni ludzie są zamknięci w specjalnym pokoju ucieczek, a ich zadanie wiąże się z tym, żeby w określonym czasie uciec z pomieszczenia. Pokój naturalnie jest zamknięty, ale we wnętrzu znajdują się liczne wskazówki i ukryte przedmioty, które uczestnicy zabawy powinni znaleźć oraz zastosować w podejmowanej misji ucieczki. Zabawa wymaga współpracy całej grupy, więc lepiej wybrać się na taką eskapadę z paczką najlepszych przyjaciół. Coraz znaczniejszym uznaniem cieszą się gry rodzaju escape rooms w gdańsku okazuje się jednym z miejsc, gdzie można odwiedzić pokoje ucieczki oraz poddać się wspaniałej rozrywce.


Jest dużo ewentualności
Jeśli interesuje nas escape room Gdynia, Gdańsk oraz znajdujące się w pobliżu miejscowości stanowią doskonałą bazę wypadową (questrooms trójmiasto), by zapewnić sobie właśnie taką rozrywkę. Jej twórcy zatroszczyli się o liczne ciekawe scenariusze zabawy, przez co na rozgrywkę można zdecydować się wielokrotnie albo po prostu dopasować grę do własnych możliwości oraz preferencji. Gry typu escape radują się w naszym kraju rosnącym zainteresowaniem. To ciekawa forma spędzania wolnego czasu, pełna wrażeń i bez wątpienia zdrowsza aniżeli przesiadywanie przed monitorem komputera. Równocześnie jest to fajna inspiracja na oryginalny prezent, na przykład na osiemnastkę czy z okazji wieczoru kawalerskiego.

Tags: gra, rozrywka, emocje, zamknięcie