Prezenty świąteczne dla maluchów – czym wskazane jest się kierować w czasie ich kupowania?

Posted on 17/04/2020 8:00am

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, przede wszystkim dla dzieci, jakie oczekują na świętego Mikołaja, choinkę ozdobioną światełkami i bombkami oraz prezenty. Dla rodziców natomiast dosyć ważny jest wybór podarków, aby zagwarantować im radość i spełnić ich pragnienia. Jakie prezenty sprawdzają się najlepiej? Co wskazane jest dawać dzieciom, aby wywierać wpływ na ich rozwój?


Bardzo dobrym rozwiązaniem są zabawki edukacyjne (na www pełna oferta). Rzecz jasna, zanim nabędzie się konkretny produkt, trzeba sprawdzić polecenia producentów odnoszące się do wieku maluchów, dla których zabawki mają być przeznaczone. Każdy rodzic pragnie oddziaływać na owocną edukację swoich pociech, ponieważ bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że to może zadecydować o ich przyszłości. Zabawki mające charakter edukacyjny są współcześnie dość popularne, a ich oferta jest różnorodna. Czemu warto się na nie decydować? Zabawki podobnego rodzaju gwarantują dzieciom dużo rozrywki, jednocześnie poszerzając ich kreatywność oraz wyobraźnię.
zabawki
Author: regan76
Source: http://www.flickr.com


Jednym z najbezpieczniejszych podarunków dla dzieci są rzecz jasna książki, dopasowane do ich posiadanych zainteresowań i wieku. Dla najmłodszych maluchów będą to bogato ilustrowane bajki, jakie będą mogli czytać razem ze swoimi rodzicami, natomiast dla większych pociech, książki młodzieżowe czy przygodowe. Czytanie książek rozszerza słownictwo, ćwiczy wyobraźnię oraz pomaga w nauczaniu prawidłowej pisowni. Warto zachęcać dzieci do czytania, z tego powodu jeżeli szuka się prezentów świątecznych, pod choinką powinno umieścić się kilka książek.


Dodatkowo, organizując świąteczne zakupy należy się zastanowić, jakie są zainteresowania malucha. Między innymi, jeżeli pociecha jest ogromnym fanem piłki nożnej, znakomitym prezentem będą korki do gry, strój sportowy, książka o najpopularniejszych sławach piłki lub bilety na ważny mecz (-> przeczytaj przykłady). O ile dziecko jest wielbicielem jakiegoś super bohatera, jako prezent sprawdzi się kostium, komiks czy plecak lub pościel z odpowiednim motywem. Możliwości jest faktycznie dość wiele.

Nie ociągaj się - jeżeli spodobał Ci się ten artykuł, to do zobaczenia mamy także podobne treści na witrynie, która widnieje pod umieszczonym linkiem.

Małe dzieci można zachęcić do napisania szczerego listu do świętego Mikołaja z upragnionymi prezentami oraz na tej podstawie dopasować odpowiednie podarunki.

Tags: rodzice, dzieci, prezent