Projekt treningowy na mięśnie w okolicach barków

Posted on 20/03/2019 12:15pm

Mięśnie naramienne są jedną z w największym stopniu widocznych grup mięśniowych, a dobrze rozwinięte są traktowane przez niektórych za świadectwo zdrowia i siły. Obszerne, dobrze powiększone muskuły naramienne są marzeniem każdego fanatyka sportów siłowych.


mężczyzna umięśniony
Author: Hammerin Man
Source: http://www.flickr.com
To naturalnie ta grupa mięśniowa jest odpowiedzialna za męską figurę typu „V”. Poszerzenie dużych barków nie jest prostym wyzwaniem.

Ten temat jest dla Ciebie ciekawy? To przekonaj się (https://www.gohero.pl/dji-spark-combo), że odmienne portale też mają zbliżone informacje, które wciągną Cię totalnie.

By osiągnąć odpowiednio rozwinięte muskuły, trzeba mieć porządnie ustawiony plan treningowy na barki. Teoretycznie jakikolwiek plan treningowy w połączeniu z odpowiednią dietą winien przynosić efekty.
Zasadniczą kwestią, nim przystąpimy do wszelkiego treningu jest odpowiednia rozgrzewka. Jest to tym bardziej istotne, że złącza barkowe są nadzwyczaj podatne na kontuzje. Wykonujemy kilka minut wymachy, krążenia ramion, wykorzystujemy też ćwiczenia rozciągające. Po tak zrealizowanej rozgrzewce nie trzeba jednak od razu przechodzić do ćwiczeń na dużych ciężarach, lecz poprzedzić je 1-2 sekwencjami z mniejszym obciążeniem i wyższą ilością powtórzeń. Dopiero tak przygotowane mięśnie i stawy są gotowe na podjęcie odpowiedniego treningu. Stawy barkowe niezwykle często ulegają kontuzjom, jakie zdołają wyeliminować z treningów w siłowni nawet na kilka miesięcy.
ćwiczenia
Author: J@YGS
Source: http://www.flickr.com
Nie ma chyba na świecie mężczyzny jakiemu nie marzą się kuliste, szerokie barki. Kulistość barków zapewnia porządnie dobrany plan treningowy na barki, angażujące w równym stopniu pracę każdych trzech aktonów, z których tworzą się barki. W trakcie treningu należy pamiętać o przestrzeganiu zasad technicznych, oraz o regularnym oddychaniu.


Powietrze nabiera się w fazie rozciągania mięśnia, a wypuszcza je w końcowej fazie spinania mięśnia. Najodpowiedniej jakiekolwiek ćwiczenie realizować w sekwencjach. Bardzo istotne jest, ażeby w czasie ćwiczeń zachować normalną krzywiznę kręgosłupa. Taka poza ochrania przed urazami dolnego odcinka pleców.
Ze względu na dużą intensywność treningu rozbudzającego mięśnie barków, jakakolwiek początkująca osoba powinna szczegółowo trzymać się treningu, który przewiduje jej plan treningowy na barki -

Tags: figura, siłownia, sylwetka, kręgosłup, rozgrzewka, postura