Przeczytaj trudne tytuły - nie bądź ślepy

Posted on 04/10/2021 7:30am

Wszyscy ludzie, którzy nawet w lekkim stopniu interesują się polską sceną polityczną, z pewnością znają postać Rafała Ziemkiewicza. Ale nie tylko przez to, że zajmuje się on zagadnieniami polityki. Jest on wyjątkowo docenianym dziennikarzem, komentatorem sceny politycznej oraz publicystą. Jeżeli prześledzimy uważnie jego życiorys, na pewno zauważymy, że jest on niepokornym osobnikiem. Był związany z różnymi wydawnictwami prasowymi, jak również stacjami radiowymi w naszej ojczyźnie, z których odchodził z przeróżnych przyczyn.
grzbiety książek
Author: irondsd
Source: http://www.flickr.com
W tym momencie współtworzy tygodnik „Do Rzeczy”. Pojawia się też w programach telewizyjnych.

Jednakże spora część rodaków kojarzy go jako błyskotliwego felietonistę. Jego zdanie na temat naszej rzeczywistości są niezmiernie chętnie czytane, jak również komentowane, co możemy sprawdzić, wchodząc na znany już blog publicysty. Własne felietony, które mogliśmy przeczytać w różnych gazetach i na portalach sieciowych, często wydawał w formie książki. Zbiór tekstów „Zero zdziwień” (zobacz: książki katolickie w xlm) wydano w 1995 roku.

Nie wahaj się! Jeżeli zaintrygowały Cię przeczytane informacje, to z pewnością bieżąca notka (https://lajkonik-pik.pl/shop/szpitalna-36/) na ten temat też Cię przyciągnie. Przeczytaj artykuł o tym zagadnieniu.

Od tamtego czasu w miarę regularnie w księgarniach można było spotkać jego następne pozycje publicystyczne i zbiory felietonów. W 2011 roku ukazał się wywiad- rzeka z Rafałem Ziemkiewiczem pod tytułem „Wkurzam Salon”. (zobacz również: bibliografia rafała ziemkiewicza)

Ale publicystyka i dziennikarstwo to tylko część działalności Ziemkiewicza. Bez wątpienia mało osób wie, że ten publicysta to wielbiciel fantastyki i autor mnóstwa poczytnych książek z tej dziedziny. Został wielokrotnie uhonorowany znanymi nagrodami za swój dorobek literacki. Debiutował opowiadaniem „Z palcem na spuście”, opublikowanym w tygodniku „Odgłosy” w 1982 roku. Dwukrotnie został okrzyknięty „twórcą roku” w plebiscycie, przeprowadzanym przez Śląskie Stowarzyszenie Fantastyki Śląka.Na kartkach swoich książek publicysta opisuje historie zwyczajnych zjadaczy chleba, którzy starają się odnaleźć się w niecodziennych okolicznościach. Jego twórczość dotyka mnóstwa dziedzin naszego życia, dlatego na pewno każdy odnajdzie w dorobku tego znanego publicysty coś specjalnego dla siebie.

Tags: ludzie, rzeka, tygodnik, dziennikarstwo, blog, opinie, temat