Przygotowujesz wyprawkę dla niemowlęcia? Sprawdź, jakie ubranka są niezbędne

Posted on 11/09/2020 7:32am

Oczekiwanie, gdy niemowlę się urodzi, to okres wielkich przygotowań. Bobasowi potrzebny jest własny pokój, a już na pewno łóżeczko, w którym będzie spędzało większą część czasu w pierwszym etapie życia. Poza kołyską, butelkami, oliwkami, wózkami i kocykami zakupić trzeba też ubrania, z których część zabierzemy już do szpitala. Co powinno znajdować się w takiej wyprawce, aby w ciągu pierwszych tygodni nie biegać za dodatkowymi śpiochami bądź czapeczką?

kocyki dla dzieci
Author: Henry Burrows
Source: http://www.flickr.com
Na pierwszym miejscu stoją naturalnie wspomniane śpioszki lub body i pajacyki, w zależności od pory roku, w jakiej maluszek przychodzi na świat. Parę zestawów ubranek trzeba włożyć do torby, aby być przygotowanym do szpitala oraz nie pakować się w środku nocy, bo raptem dopadły nas skurcze. Na początku przyda się ok. dziesięciu niniejszych kompletów, aby nie być zmuszonym do ich codziennego prania.

Poza śpiochami potrzebne są pieluszki, zarówno pampersy, jak też zwyczajne, tetrowe pieluchy. Szybko się brudzą, ale mogą być użyteczne również do położenia ich na ramieniu, gdy będziemy usypiać malucha albo do przykrycia go podczas poważniejszych upałów, gdy kocyki dla niemowląt są zbyt ciepłe. Następnym elementem garderoby są czapeczki oraz rękawiczki, gdyż niemowlęta mają skłonności do drapania się pazurkami w policzki. Rękawiczki skutecznie przed tym ochronią - zajrzyj tutaj.

Dobrze jest kupić dwie pary, aby mieć dodatkowe „łapki” gdy zajdzie potrzeba ich zmiany. Czapeczki zaś przydadzą się także latem, ponieważ musimy je nakładać po kąpieli. Niemowlaczek jest niezwykle wyczulony na zmiany temp., a w szpitalu nie zawsze są przyjazne warunki, także na oddziale dla noworodków.

Dziewczynka
Author: Benjamin Vander Steen
Source: http://www.flickr.com
Nie zapominajmy również o skarpetkach i rożku, który oczywiście też pakujemy do torby szpitalnej. Gdzie kupować ubranka dla maluszków? Można decydować się na markowe ubranka dla dzieci, lecz miejmy na względzie, że w pierwszych miesiącach życia niemowlaczek ekspresowo wyrasta ze śpiochów oraz kaftaników.

Właściwie co parę dni będzie można wyrzucić jakieś body czy koszulkę, ponieważ okażą się za małe.

Masz ochotę dowiedzieć się więcej danych na opisywany temat? Więc odsyłam do serwisu www (https://copyline.pl/), ponieważ odnajdziesz tam wiele ciekawych danych omawiających przedstawiany wątek.

W markowe ciuszki można zainwestować potem, lecz zawsze decydujemy się na tylko najwyższej jakości materiały, które nie będą drażnić delikatnej skóry malutkich pociech. Skrupulatnie sprawdzajmy też zawartość tkaniny oraz od razu odrzucajmy sztuczne tkaniny, które z pewnością nie będą dla nich właściwe.

Tags: szpital, łóżeczko, materiały, rękawiczka, śpioszkami