Reklama w rozgłośniach radiowych jest ciągle warta zainteresowania!

Posted on 18/11/2020 1:01pm

Wszystkie pogłoski o umieraniu stacji radiowych są wielce przesadzone! Prawda jest taka, że w dalszym ciągu miliony Polaków słuchają wybranych rozgłośni. Chociaż to jasne, iż zwłaszcza młodsza część narodu chętniej sięga po np. Spotify.
Stereo, wieża
Author: http://www.freeimages.com
Source: http://www.freeimages.com
Jednakże koniec końców w żadnym razie stacja FM nie jest niszowym nośnikiem. Nawet niech nikt z nas akurat tak nie pomyśli. Zwłaszcza niech przedsiębiorcy nie zakładają, że radio (Radia do kuchni i łazienki) to już zamierzchłe czasy. Pomyślmy w takim razie jak sprawić, iż nareszcie zdołamy wykorzystać jakoś tam ciągłą potęgę rozgłośni radiowych...

gitara
Source: http://www.morguefile.com/
Naturalnie należy promować się w przerwach reklamowych! Skoro na ten przykład prowadzimy lokal restauracyjny w Suwałkach - to wyłącznie losowy przykład, bez cienia wątpliwości interesować nas musi alternatywa kupna reklamy w lokalnych stacjach radiowych. Nadal lokalne rozgłośnie radiowe fajnie się trzymają, nikt nie mówi, że liczą się tylko wielkie, ogólnopolskie spółki radiowe. To bardzo dobra wiadomość dla tych przedsiębiorców, którzy pragną reklamować własne działania, produkty, lecz bądź co bądź ich głównym celem nie jest zbytnie szastanie forsą.

Najczęściej jingle w stacjach radiowych są zwykłe: zatem nic ponadprzeciętnego. Jednak to akurat żadna wada, bo najważniejszym celem jingli jest przekazanie ludziom naszej oferty. W niektórych branżach, w szczególności jeżeli to lokalna firma, bez ogólnopolskiego zasięgu, takie fajne jingle są najzupełniej pozbawione sensu.

Intryguje Cię ten wpis? Jeśli tak, to bez ociągania kliknij ten link - ta oryginalna strona proponuje zbliżoną tematykę.

To zwłaszcza świetnie widać kiedy przesłucha się reklamy dot. wszelakich leków dostępnych bez recepty. Choć i tak jingle radiowe powinny być świetne pod względem jakościowym, przecież nie po to wkładamy pieniądze w działania reklamowe (sygnały radiowe). No czy właśnie nie jest tak? To retoryczne zapytanie.

Pamiętajmy, że choć reklama radiowa ma dużo sensu, to i tak dywersyfikacja działań promocyjnych jest czymś wymaganym. A więc chodzi o to, iż przydałoby się w taki sposób się reklamować, aby nie być wyłącznie skupionym na jednej opcji. Tak musi być.Tags: radio, reklamy, branża, nośnik, stacja, rozgłośnia, jingle radiowe