Renesans planszówek we współczesnym opanowanym przez elektronikę świecie.

Posted on 09/03/2021 7:51am

Sposobów na rozwijające i przyjemne wykorzystanie wolnego czasu jest bardzo dużo. Niestety ostatnia dekada przyniosła ogromny rozwój sprzętu elektronicznego, i obecnie w zasadzie większość z nas nosi przy sobie tablet lub smartfon. Także w dużej części domów znajduje się sprzęt komputerowy i telewizor, i niestety wszystkie te sprzęty ogromnie zmieniły sposób w jaki się spędza wolny czas.

Planszówka
Author: Will Merydith
Source: http://www.flickr.com
W szczególności to widać wśród dzieci i młodzieży, które potrafią całymi dniami patrzeć w ekran telefonu, lecz również bardzo duża liczba dorosłych po pracy zasiada w fotelu przed telewizorem i tak mija im cały wieczór.

Czy ta tematyka Cię wciąga? Jeśli tak, to przejrzyj link (http://www.bubucraft.pl/prezent-z-okazji-narodzin-dziecka), pod jakim znajdziesz potrzebne Ci dane - sprawdź, że Cię zajmą na długi czas.

Największą wadą elektronicznych rozrywek jest to, że praktycznie każdy spędza czas oddzielnie.

Nawet jeśli będzie to wspólne oglądanie telewizji, to w zasadzie podczas programu niewiele się mówi, a tym bardziej gdy ktoś gra na komputerze albo telefonie. W pewnej chwili mogło się nawet wydawać, że tradycyjne, od lat znane rozrywki takie jak gra w karty czy planszówki całkowicie zostaną zapomniane, szczęśliwie jednak nic takiego się nie wydarzyło.

Obecnie gry planszowe przeżywają swój renesans, choć do popularności sprzed kilkudziesięciu laty sporo im brakuje. Na szczęście wiele osób uświadomiło sobie, że poza ekranami są jeszcze inne formy wspólnej zabawy, i ludzie zaczęli z powrotem kupować tradycyjne planszówki.


Na pewno sporywpływ na to miały najnowsze gry, które zaczęły się coraz częściej ukazywać w sklepach. Dzisiaj planszówki to nie tylko nieśmiertelny chińczyk czy warcaby, choć i w nie wielu ludzi chętnie gra, ale rozbudowane i bardzo pomysłowe produkcje, które mogą dostarczyć czasami wielu godzin świetnej rozrywki i zabawy.

Bardzo pozytywnym zjawiskiem jest również to, że w wielu domach do planszówek siadają także dzieci i młodzież. Młodzi ludzie uczą się dzięki temu, że nawet nie patrząc w ekran można się doskonale bawić i spędzić miło czas wspólnie z najbliższymi. A właśnie fakt, że przy graniu w planszówki spędza się wspólnie czas z przyjaciółmi czy rodziną jest ich największym plusem.

Tags: komputer, tablet, telefon, dzieci, młodzież, smartfon, chińczyk