Rozszerzanie diety pociechy, a więc o czym trzeba pamiętać

Posted on 11/10/2019 4:56pm

Każda mama chce dla swojegodzieciaka jak najlepiej. Dlatego też od dnia narodzin dba, aby dziecku niczego nie zabrakło. Troska na dużym poziomie to tak naprawdę nie tylko ubranie z odpowiednich tkanin i dopasowane do rozwoju zabawki, ale ogromnie ważna odpowiednia dieta, która zmienia się wraz z tym, jak dziecko rośnie. Idealnym miejscem do odszukiwanie informacji o żywieniu dziecka jest blog o macierzyństwie.


pijące dziecko
Source: ekoj.pl
Odpowiednio prowadzony blog o macierzyństwie dostarczy wielu wieści dotyczących rozszerzania diety maluszka- interesujący blog o macierzyństwie. Tuż po urodzeniu się maluszek żywi się tylko i wyłącznie mlekiem mamy. Niektóre kobiety posiadają niezwykle mało pokarmu, aby dziecko było w stanie dobrze przybywać na wadze. W ich przypadku niezbędne okazuje się zdecydowanie się na sztuczne mleko. Około czwartego miesiąca życia dziecka zbliża się mimo wszytko pora na rozszerzanie diety maluszka.

Początkowo do diety włącza się przeróżne kaszki, które tak naprawdę można zalać wodą. Są one lekkostrawne i spora liczba dzieci toleruje je dość dobrze. Innym produktem, który można wpisać do diety dziecka bez większych obaw jest marchew. Aby jednak maluszek mógł ją zjeść, powinna ona być konkretnie przygotowana. Trzeba ją więc zetrzeć. Wiele mam nastawia się na kupienie ugotowanej marchewki zamkniętej w wygodnym słoiczku. Jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza wtedy, kiedy z dzieckiem gdzieś chcemy wyjechać. Po marchewce nadchodzi pora na jabłuszko, które również należy zetrzeć.


dzieci
Author: erizof
Source: http://www.flickr.com
Zakupując warzywa i owoce dla dziecka, należy wiedzieć o tym, by stawiać na te z naprawdę sprawdzonych miejsc. Są one pozbawione przeróżnych nawozów i oprysków, które u pociechy mogłyby wywołać kłopoty z układem pokarmowym bądź silną reakcję uczuleniową.

Rozszerzanie diety pociechy to konieczność uważnego obserwowania, czy po zjedzeniu danego produktu u malucha nie pojawia się alergia- rozszerzanie diety niemowlaka. Do silnych alergenów można zaliczyć tak naprawdę owoce cytrusowe oraz truskawki. To właśnie dlatego włącza się je do diety dziecka naprawdę późno. Uważać należy też na orzechy. W ostatnim czasie coraz większa liczba dzieci uczulonych jest tak naprawdę na gluten, co sprawia, że konieczne jest stosowanie odpowiedniej diety.

Tags: dziecko, dieta, dziecka, mama