Rozwój maluchów – jakie akcesoria będą najlepiej stymulowały rozwój dziecka?

Posted on 07/02/2021 7:28am

Każdy rodzic pragnie dać swojej pociesze wszystko to, co tylko najlepsze. To właśnie z tego powodu precyzyjnie kupowane są zabawki. Niezależnie od tego, jakie zabawki dla dziecka chcemy kupić, zawsze należy pamiętać przede wszystkim o tym, aby były one adekwatne do wieku, w jakim jest oraz możliwości rozwojowych. Tylko wtedy jest szansa na to, że dziecko z zabawki skorzysta, a ona sama będzie wywierać korzystny wpływ na jego rozwój.

klocki drewniane
Source: pixabay.com
Największym hitem są od pewnego czasu drewniane zabawki dla dzieci. Świetnie wpasowują się one w trend powrotu do tego, co związane z naturą oraz podążania za wszystkim co ekologiczne. Drewniane zabawki dla dzieci są na pewno doskonałym wyjściem, jeśli nie chcemy zasypywać pociechy mnóstwem bodźców, których ono i tak nie potrafi przetworzyć. W sklepach dostępne są różne samochodziki, zabawki do ciągnięcia, a nawet puzzle, które zostały zrobione z drewna. Wielkim hitem, który znali już nasi rodzice są wyprodukowane z drewna klocki. Należy pamiętać, że każde dziecko powinno takie klocki drewniane - ; do zabawy dostać. Dzięki nim może ćwiczyć zdolność szeregowania oraz piętrzenia, co jest naprawdę istotne dla jego właściwie przebiegającego rozwoju poznawczego. A ten w przypadku małych dzieci jest nierozerwalnie związany z rozwojem fizycznym. Stawiając na zabawki wykonane z drewna, należy zawsze bardzo dokładnie sprawdzić, czy nie mają one niewielkich nawet zadziorów i ostrych elementów, którymi dziecko mogłoby zrobić sobie krzywdę Niezwykle skomplikowanym zagadnieniem są zabawki dla maluchów.zabawki
Source: pixabay.com
Większość rodziców decyduje się postawić na zabawki interaktywne, które grają, poruszają się i mają wiele elementów o różnych fakturach. Tymczasem okazuje się, że takie zabawki dla maluchów nie są wcale dobrym rozwiązaniem. Dostarczają bowiem dziecku ogrom bodźców, a niedojrzały jeszcze przecież układ poznawczy całkowicie sobie z nimi nie radzi. Poza tym trzeba pamiętać, że malutkie dzieci nawet nie potrafią rozróżniać wszystkich barw – początkowo dziecko postrzega wszystko w dwóch barwach: czarnej oraz białej. Nawet więc najbardziej kolorowa karuzela przymocowana nad łóżeczkiem nie zrobi na nim większego wrażenia. Najbardziej korzystne są zabawki proste takie jak na przykład te: tutaj dowiesz się zdecydowanie więcej, które równocześnie są po prostu tańsze. To duże ułatwienie dla osób posiadających dzieci.

Tags: kolory, dziecko, zabawa, sklep