Spływ kajakowy - znakomity pomysł na weekend

Posted on 14/07/2020 7:42am

Chłodne miesiące zbliżają się dużymi krokami, ale ciągle jeszcze jest stosunkowo ciepło i ładnie. Mimo, że wakacje minęły, to powinniśmy wykorzystać ciepłe weekendy na relaks na świeżym powietrzu. Możliwości jest mnóstwo, a jedną z najprzyjemniejszych są spływy kajakowe. Rzek mamy w Polsce dużo, więc najczęściej nawet nie trzeba daleko wyjeżdżać, aby tej przyjemności zaznać. Naturalnie najlepsze miejsca na spływy to Mazury. Tam możemy znaleźć wiele pięknych rzek, buchających barwami zakątków.
Kajaki nawet w mieście

To jednak tylko jedna z opcji. Nawet we Wrocławiu czy Warszawie możemy urządzić sobie kilkugodzinny spływ kajakowy. W zasadzie w każdej przystani znajduje się wypożyczalnia kajaków (szczegóły na serwisie: ). Kiedy nie jesteśmy pewni dokąd płynąć, nie znamy rzeki, można także przygotować spływ z przewodnikiem.

Zachęcamy Cię, żebyś kliknął na hiperłącze do strony. Tam odkryjesz kolejne szalenie intrygujące treści na podobny temat do tego, który opracowaliśmy na tej stronie.

Pływanie na kajaku nie jest bardzo trudne. Oczywiście, musimy uważać na dryfujące w wodzie gałęzie czy wystające głazy albo płytkie miejsca, lecz wystarczy kilka wskazówek przewodnika, abyśmy doskonale sobie poradzili. Naturalnie obowiązkowo należy zachować zasady bezpieczeństwa, zakładać kamizelki i słuchać uważnie wszelkich poleceń.

Nie czekaj, tylko jeżeli masz ochotę zgłębić prezentowany temat, obejrzyj więcej tu (www.uroczysko7stawow.pl/oferta/dla-biznesu) a na pewno uzyskasz świeże informacje na ten wątek.Kajaki to wspaniały sposób na relaks. Pływanie kajakiem nie wymaga nawet wielkiego wysiłku. Oczywiście musimy się namachać wiosłem, ale zwykle okolica jest niezwykle ładna, pływaniu towarzyszy tak wiele wspaniałych widoków, że nawet nie poczujemy zmęczenia.

Jak się spakować na spływ?

Pamiętajmy, by do spływu dobrze się przygotować. Załóżmy prędko schnące ubrania, strój kąpielowy, coś na głowę. Jeśli świeci słońce pamiętajmy o kremie ochronnym - na wodzie opalamy się bardzo szybko i nawet nie zauważymy poparzeń.


Dobrze jest również zabrać cienkie rękawiczki, aby nie dorobić się odcisków od wiosłowania. Naturalnie musimy również zabezpieczyć ważne rzeczy, jak kluczyki do auta, telefon czy dokumenty. W takim wypadku idealnie zdadzą egzamin szczelnie zamykane pudełka. Worki foliowe mają tę wadę, że mogą się podrzeć, a poza tym nie da się szczelnie ich zamknąć. A gdy już będziemy odpowiednio przygotowani - ahoj przygodo!

Tags: przewodnik, pływanie, kajaki, przygoda, spływ, rzeki