Strój na I Komunię

Posted on 14/02/2023 4:28pm

Ubrania na pierwszą komunię
Author: ubiory-komunijne.pl
Source: http://www.ubiory-komunijne.pl/
Nasze społeczeństwo stanowią w znacznej większości zadeklarowani katolicy, którzy z dziada pradziada pamiętają o naszych obrządkach i odpowiednim wychowaniu dzieci w szacunku do chrześcijańskiej religii i poszanowaniu jej nakazów.
Dlatego, choć pojawia się coraz więcej osób, co nie przepadają za kościołem, jego zakazami oraz dość częstą hipokryzją księży, patrzą, żeby niemowlęta były we właściwym momencie ochrzczone, w wieku ośmiu lat poddał się pierwszej komunii świętej, a przed zakończeniem osiemnastu lat podeszły do bierzmowania.

Zwłaszcza Komunia 2014 jest sakramentem, który wnosi sporo w życiu młodego człowieka i silnie związuje go z wiarą katolicką. Jest to święto, jakie, jak inne święta głęboko zakorzenione w naszym narodzie, choć stare, porządne, huczne polskie wesele i ślub (parasole wynajem) pary młodej, stanowi szczególny dzień nie tylko dla tego młodego człowieka, ale też jego najbliższych. Dziecko po raz pierwszy w życiu podchodzi do spowiedzi i odbywa się pierwsza komunia – pierwszy raz przyjmuje najświętszy sakrament, po czym oczekuje się od niego dokonywania tych obrządków stale i inni tradycyjni ludzie niezwykle radośnie odnoszą się do informacji, że chłopiec lub dziewczynka dołącza do ich licznej zbiorowości.

stół
Source: Courtyard by Marriott Warsaw Airport
Nie dziwi zatem, że na kanwie rytuału i jego istoty, które przywiązują do niego katolicy, wyrósł prężnie operujący rynek. Każdemu dziecku w dniu tego sakramentu towarzyszą najbliżsi z rodziny, którzy nie tylko radują się z jego sakramentu, ale również wręczają mu podarunki: drobne sumy, zegarki, liczni kupują młodzieńcom quady, kosztowne telefony. Prawdziwe żniwa na tym święcie zgarniają również instytucje, które sprzedają stroje komunijne, drobne dewocjonalia: różańce, krzyżyki, książeczki z modlitwami, dla małych dziewcząt wianki komunijne. Da się wymieniać jeszcze dalej i zastanawiać się, czy tego rodzaju sakrament jest nadal głównie sakramentem czy bardziej pretekstem do ucztowania i pochwalenia się wśród innych kosztownością prezentów, uczty i siłą więzów krwi. Tak czy siak związek z religią sprawia, że jeszcze długo ludzie nadal będą świętować ten wyjątkowy dzień w życiu najmłodszych.

Tags: dziecko, Pierwsza Komunia Święta, religia, katolicy