Szkoła w sieci sposobem na wzbudzenie zainteresowania współczesnych młodych ludzi?

Posted on 15/02/2023 9:28am

Szkoła to były czasy. Nie takie co teraz. Niegdyś chodzenie do szkoły było czymś fajniejszym niż dzisiaj, gdyż teraz zamiast edukacji w wielkiej szkole dzieci i młodzież wolą uczyć się w świecie wirtualnym. Czy to jest dziwne? Szczerze to trudno mi się dziwić, gdyż będąc na ich miejscu też bym to robił. Zależnie od tego, w jakim jesteśmy wieku i kiedy chodziliśmy do szkoły, każdy jest bardziej lub mniej tolerancyjny w tym zakresie. Nie ma co na przykład wymagać zrozumienia u osób, które są teraz w starczym wieku i chodziły do szkoły dawno temu.


w klasie
Author: US Department of Education
Source: http://www.flickr.com
To bardzo odległe od dzisiejszego pokolenie, że aż niemożliwym jest, by pojęli, o co chodzi w dzisiejszym wirtualnym świecie. Takie osoby z ręka na sercu mogą przyznać, że dawniej chodzenie do szkoły to w pewien sposób wyróżnienie, ale też często przywilej (przykładowo, w latach wojny nie można było się uczyć). Wyróżnieniem było samo posiadanie piórnika, temperówki (zakreślacze szkolne), tuszu (tusze na plastykę) czy zakreślacza. Co innego osoby, które całkiem niedawno skończyły edukację, takie też, które chodząc do szkoły (średniej czy podstawowej) miały
kontakt zpoczątkami rewolucji komputerowej. Co prawda, początki tego były raczej komiczne, Internet był jeszcze narzędziem dość prymitywnym, jednakże te osoby mogły doświadczyć choć odrobinkę tego potencjału, który zdobył świat.kurs języka (wróć)


Dzisiejsza młodzież egzystuje już znacznie bardziej w wirtualnym świecie, niż w rzeczywistym. Wszelka aktywność ma miejsce w Internecie. Nawet, gdy jest jakiś plan, żeby umówić się na mieście to wszystko omawia się przykładowo na facebooku. Gdy planuje się jakieś wydarzenie informacja o nim pojawia się na portalu społecznościowym, a ludzie po kolei przyłączają się do tego wydarzenia . Nie dziwne więc, że młodzież woli siedzieć na Internecie, niż uczęszczać do szkoły, ponieważ traktuje ją jako zło konieczne, zacofane, które jest potrzebne do zdobycia papierka, ale po nic więcej. Szkoła w ich mniemaniu jest zacofana, nie przynosząca im tego, co oferuje światowa siec. Starsi nie mogą tego zrozumieć, ale powinni trochę się wczuć w skomplikowaną sytuację młodego człowieka, szczególnie zaś powinni ich zrozumieć ci, którzy poznali Internet podczas swojej edukacji i są świadomi, siły, jaka w nim drzemie. Jakie są w nim możliwości.

Tags: edukacja, młodzież, szkoła