Szukasz wygodnego łóżka dla swojego dziecka – sprawdź, co można zakupić

Posted on 14/05/2021 9:24am

W życiu niejednego człowieka niezwykle istotnym momentem jest pojawienie się dziecka. Częstokroć pragnie się go przez lata i gdy wreszcie się pojawia, czyni się wszystko, aby owe dziecko miało wszystko. Tworzy się pokoik marzeń, a wraz z nim kupuje wszystkie niezbędne rzeczy – mebelki, zabawki, ubrania i tak dalej. Pośród tych wszystkich wspomnianych rzeczy jedna jest bardzo istotna – łóżko dla dzieci.


łóżko dwupiętrowe w pokoju dziecięcym
Author: Steens
Source: Steens
To właśnie łóżko dla dzieci sprawia, że niemowlę ma spokojny sen. A mama i tato dobrze wiedzą, jak cudowny jest sen niemowlaka, które tylko je i śpi, a jak najmniej płacze. Oczywiście w tym wieku maluszek wymaga specjalnego łóżka. Nie ma co ukrywać, że najlepsze są łóżeczka dziecięce (chociaż jest sporo osób, które preferują wspólny sen z dzieckiem w łóżku rodziców – niestety to zły wybór; dzieciątko natychmiast przyzwyczaja się do tego i później niezwykle trudno jest to przerwać). Łóżeczka dziecięce są bezpieczne (nie ma zagrożenia wypadnięcia) i komfortowe (specjalne materace zapewniają wygodny i zdrowy sen). Dodatkowo mogą bardzo długo posłużyć i rosnąć razem z bobasem. Z czasem można wyjąć szczeble, utworzyć tym samym wejście, z którego dziecina będzie sama korzystać. Takie łóżeczka są także bardzo pomocne, gdy trzeba wyznaczyć obszar do zabawy – może posłużyć wtedy jak kojec.


dziecko śpiące
Author: Donnie Ray Jones
Source: http://www.flickr.com
Gdy potomek osiągnie dany wzrost, należy zmienić spanie.

Nie czekaj — sprawdź jakie ciekawe wiadomości ma nasza moja strona www (wilanow.varsovia.edu.pl/misja/). Jej temat na pewno bardzo Cię zaintryguje.

Najlepiej na takie, które wciąż będzie dbało o bezpieczeństwo i komfort, na dodatek było jednocześnie miłe dla oka. W wieku czterech lat często dzieci już samodzielnie pragną wybrać tapczan, który przypada im do gustu (stąd mnóstwo firm produkuje spania ze wzornictwem superbohaterów z filmów animowanych). Z jednym dzieckiem nie ma problemu, natomiast może się on pojawić, gdy jest ich więcej. Rozwiązaniem są łóżka dwupiętrowe, które są w stanie pomieścić nie tylko dwójkę, ale nawet i trójkę dzieci (specjalne modele posiadają jeszcze jedną wysuwaną część). Łóżka dwupiętrowe nadają się również idealnie do niewielkich pomieszczeń, gdzie rzeczywiście walczy się o każdy dodatkowy centymetr powierzchni. I bardzo ważna sprawa – tego typu łóżka przynoszą rodzeństwu ogromną radość.

Tags: pokój, komfort, sen, zabawa, bezpieczeństwo