W jaki sposób przygotować się na polowanie? O czym trzeba pamiętać? Jakie zasady musi mieć każdy myśliwy?

Posted on 22/06/2020 7:57am

Łowiectwo to cała masa przemyślanych jak i skoordynowanych zadań, które mają na celu jak najbardziej racjonalne zarządzanie naturą. Dotyczy to reguł ekonomii, ale też zgodnie z założeniami ochrony natury i gospodarką rolną oraz leśną. Dzisiejsze łowiectwo jest zdefiniowane w bardziej szerokim kontekście, bo określa się je jako gospodarka łowiecka.

jeleń
Author: Roman Filipkowski
Source: http://www.flickr.com
Do jej pojęć można zaliczyć hodowanie i ochronę zwierzyny, jak również pozyskiwanie jej w czasie polowania i odłowów. Z tematem łowiectwa nierozerwalnie związane jest myślistwo. Czasem te dwa pojęcia są używane zamiennie. By dobrze przygotować się do polowania musimy posiadać dobre wyposażenie, które dadzą nam fachowe sklepy. Odnajdziemy w związku z tym tam dajmy na to bronie myśliwskie albo spodnie myśliwskie. Łowiectwo w obecnym kształcie nie ma zbyt długiej historii, lecz historie “łowów”, czyli polowań, sięgają epoki człowieka pierwotnego. Łowy to jedne z podstawowych prac pierwotnych ludzi i to przez wiele tysiącleci.

Nie było w tamtych czasach tego typu pojęć jak “własność”, więc zwierzęta nie należały do nikogo. Polowania były głównym źródłem utrzymania jak i przeżycia ludzi, bo poza pożywieniem można było w ten sposób pozyskać skóry na okrycia lub też poroże na proste, ale ważne narzędzia. Na przestrzeni wieków miało miejsce wiele zmian, a z powodu przetrzebiania puszcz albo rozwoju rolnictwa, polowania przestały był głównym zajęciem ludzi. Stały się po prostu okazją do wykazania własnej siły, zręczności oraz męstwa w bezpośrednich pojedynkach z dziką zwierzyną. Poczynając więc od mniej więcej 10 wieku łowy stały się przywilejem ludzi z bogatych rodów, to znaczy cesarzy, królów czy duchowieństwa.myśliwi konno
Author: Beau Considine
Source: http://www.flickr.com
Dziś wszyscy możemy brać udział w polowaniu, oczywiście trzeba jednak przestrzegać wszelkich zasad.

Dochodzisz do wniosku, że dobrze by było powiększyć swą wiedzę na objaśniany tu problem? Kliknij więc na ten link oraz przeczytaj więcej na ten temat (www.scenariuszzycia.pl/wibracja-imienia/).

Osoba, jaka się do nich nie stosuje nazywana jest kłusownikiem i jest to po prostu zwyczajny szkodnik, który działa na szkodę przyrody. By być gotowym na tego rodzaju łowy trzeba zaopatrzyć się w dobrym sklepie w niezbędne rzeczy, przykładowo kurtki myśliwskie.

Tags: zwierzęta, sklep, myślistwo, łowiectwo