W miejsce popularnych pieluch jednorazowych, warto nabyć otulacze i pieluchy wielorazowe

Posted on 07/01/2021 7:58am

Wielu z nas było wychowanych na pieluszkach tetrowych. Ich świetność wyparły koło 25 lat temupampersy. Teraz wiele matek pracujących i niepracujących powraca do pieluch. Pieluszki wielorazowe ostatnio przeżywają swój renesans. Większość rodziców którzy je używają jest bardzo zadowolonych. Dla niektórych, przeważnie młodych matek może to być jednak czarna magia czy też nieznajomość tematu.


Author: www.babymama.pl
Dlaczego mamy powracają do pieluszek wielorazowych? Jedną z wielu pozytywnych stron wielorazówek jest ich wytrzymałość. Dobrze prane i pielęgnowane pieluchy wielorazowe posłużą nawet czwórce dzieci. Należy tylko pamiętać o paru zasadach. Zanim pieluszki będą miały dużą chłonność trzeba je parokrotnie wyprać. Te bawełniane, bambusowe i konopne nabywają chłonności mniej więcej po ośmiu praniach.

Schowania zużytych pieluszek najlepiej używać zamykanego wiadra o pojemności około 23 litrów. Zużytych pieluch nie wolno namaczać. Przed włożeniem do pojemnika trzeba należy tylko wyrzucić z nich większe zabrudzenia.

Zapewne zaciekawi Cię ta oryginalna wiadomość (https://dobromir.eu/nawozy/) na opisywany wątek, więc nie czekaj - kliknij tutaj i przeczytaj szczegóły na taki temat.


Mokre pieluchy wielorazowe lznajdujące się w wiadrze można skropić paroma kroplami antybakteryjnego olejku lawendowego lub z drzewa herbacianego. Olejek najlepiej dać na ostatnią wrzucaną danego dnia pieluszkę. Brudne pieluszki wielorazowe mogą być przechowywane do 3 dni.

Pieluchy ekologiczne i otulacze wełniane pierze się w pralce przeważnie w 40-60°C bez wcześniejszego namaczania (sprawdź ofertę). Pieluszek nie należy moczyć bo w wodzie mnożą się bakterie. Nie ma też potrzeby wygotowywania pieluszek, a pranie w niższej temperaturze z dodatkiem odpowiednich środków piorących wydłuża żywotność pieluszki. Do prania stosujemy niewielką ilość środków piorących i dokładnie płuczemy aby nie osadziły się one na włóknach materiału. Jeżeli pieluszki są mocno zabrudzone trzeba zastosować pranie podstawowe z dodatkiem mydła żółciowego.Otulacze wełniane najlepiej prać ręcznie w szamponie do wełny lub mydle oliwkowym. Co kilka prań trzeba wyprane otulacze pomoczyć w kąpieli lanolinowej.

Nie powinno stosować się płynów zmiękczających, mydełka i olejków pochodzenia roślinnego bo oblepiają one włókna materiału i tym samym obniżają chłonność pieluszki.

Pieluszki wielorazowe (sporo więcej przeczytasz pod adresem ) i otulacze wełniane dobrze jest suszyć rozwieszone. Nie zaleca się suszenia w suszarce, bo powoduje ono do szybszego zużycia się pieluch, a wełniane otulacze mogą się odkształcić i sfilcować.Pieluszek wielorazowych nie wolno też prasować. Przeciwnie prasowanie źle wpływa na ich chłonność.Dzięki pieluszkom wielorazowym można znacznie zaoszczędzić środków pieniężnych a wiadomo, że przy dzieciach wydatków jest całe mnóstwo.Coraz wiecej mam wraca do używania pieluch, bo pociecha ma obcowanie z naturalnymi włóknami np. tj. bawełna. Wiadomo, że produkty ekologiczne dla nas wszystkich to pozytywne skojarzenia.

Tags: mydło, dzieci, pieluchy, pralka