W ostatnim czasie gry planszowe robią prawdziwą furorę, wypróbuj Scrabble , a także Osadników z Catanu

Posted on 08/10/2020 7:55am

Paręnaście lat temu wszystkie dzieci czy to w mieście czy na wsi spędzały swój wolny czas razem. W większości przypadków spotykali się w umówionym miejscu i do nocy wymyślali najróżniejsze rozrywki. Niestety czasy się przeistoczyły i chwilowo małolaty najczęściej spędzają wolny czas przed ekranem komputera.

piers, scrable, gra planszowa
Author: Jamie McCaffrey
Source: http://www.flickr.com
Nie wynika z tego rzecz jasna nic dobrego, więc powinniśmy zachęcić nasze dzieci, tak aby inaczej spędzały swój wolny czas. W ostatnim czasie do mody znów powracają gry planszowe. Nie grają w nie same małolaty, coraz więcej dojrzałych osób stawia na kupno najróżniejszych gier, tak aby nie spędzać każdego wieczora przed telewizorem. Jeśli interesuje nas gra (www.magicplay.pl/?164,pl_ufo-crane) na mroźne, zimowe wieczory to bez wahania Scrabble będą doskonałym zakupem.

Z pewnością każdy słyszał o tej grzej, w które chodzi szczególnie o to, by złożyć jak najwięcej wyrazów z wylosowanych liter. Grę wygrywa gracz, jaki zdobędzie największą ilość punktów w chwili, gdy ostatnia płytka zostanie wylosowana. Dla liczby graczy od 3 do 4 promowana jest gra Osadnicy z Catanu, w której chodzi o to, aby zostać władcą Catanu. Każdy gracz będzie pragnął zdobyć jak najwięcej terenów, jednak po pewnym czasie zacznie wszystkiego brakować w grodzie. Grę wygra gracz, który zyska najwięcej ziemi, surowców oraz potęgę. Więcej na temat planszówek: prześledź tutaj

Jeśli zwykle spędzamy czas wolny w większym gronie to winniśmy zwrócić uwagę na gry towarzyskie. Na pewno najpopularniejsza dzisiaj jest Tabu gra, w której chodzi o to, tak aby przedstawić dane słowo nie używając paru słów kluczowych. Z reguły gra wywołuje wiele śmiechu pośród wszystkich uczestników zabawy.gra planszowa
Author: Eliot Phillips
Source: http://www.flickr.com
Następna gra promowana na spotkania towarzyskie to gra Ego, która egzaminuje to jak dobrze znamy swoich kolegów. Żetonem zaznaczamy poprawną odpowiedź, a następnie nasi znajomi będą próbować zgadnąć, która odpowiedź jest nasza. Musisz pomnieć o tym, iż po zakupie pierwszej planszówka będziesz pragnął kupić dla siebie następną- Możesz mieć gwarancję, iż gry planszowe to idealny sposób na spędzanie czasu z dziećmi. Zacznijcie od zakupu najłatwiejszych gier, aby bez ustanku móc poszerzać prywatną kolekcję.

Tags: gracz, gry, gry planszowe