W ostatnim czasie gry planszowe robią prawdziwą furorę, wypróbuj Scrabble , a także Osadników z Catanu

Posted on 19/01/2018 4:02pm

Paręnaście lat temu wszystkie dzieci czy to w mieście czy na wsi spędzały swój wolny czas razem. W większości przypadków spotykali się w umówionym miejscu i do nocy wymyślali najróżniejsze rozrywki. Niestety czasy się przeistoczyły i chwilowo małolaty najczęściej spędzają wolny czas przed ekranem komputera.

piers, scrable, gra planszowa
Author: Jamie McCaffrey
Source: http://www.flickr.com
Nie wynika z tego rzecz jasna nic dobrego, więc powinniśmy zachęcić nasze dzieci, tak aby inaczej spędzały swój wolny czas (zobacz także). W ostatnim czasie do mody znów powracają gry planszowe. Nie grają w nie same małolaty, coraz więcej dojrzałych osób stawia na kupno najróżniejszych gier, tak aby nie spędzać każdego wieczora przed telewizorem. Jeśli interesuje nas gra na mroźne, zimowe wieczory to bez wahania Scrabble będą doskonałym zakupem.

Z pewnością każdy słyszał o tej grzej, w które chodzi szczególnie o to, by złożyć jak najwięcej wyrazów z wylosowanych liter. Grę wygrywa gracz, jaki zdobędzie największą ilość punktów w chwili, gdy ostatnia płytka zostanie wylosowana. Dla liczby graczy od 3 do 4 promowana jest gra Osadnicy z Catanu, w której chodzi o to, aby zostać władcą Catanu. Każdy gracz będzie pragnął zdobyć jak najwięcej terenów, jednak po pewnym czasie zacznie wszystkiego brakować w grodzie. Grę wygra gracz, który zyska najwięcej ziemi, surowców oraz potęgę. Więcej na temat planszówek: prześledź tutaj

Jeśli zwykle spędzamy czas wolny w większym gronie to winniśmy zwrócić uwagę na gry towarzyskie. Na pewno najpopularniejsza dzisiaj jest Tabu gra, w której chodzi o to, tak aby przedstawić dane słowo nie używając paru słów kluczowych. Z reguły gra wywołuje wiele śmiechu pośród wszystkich uczestników zabawy.gra planszowa
Author: Eliot Phillips
Source: http://www.flickr.com
Następna gra promowana na spotkania towarzyskie to gra Ego, która egzaminuje to jak dobrze znamy swoich kolegów. Żetonem zaznaczamy poprawną odpowiedź, a następnie nasi znajomi będą próbować zgadnąć, która odpowiedź jest nasza. Musisz pomnieć o tym, iż po zakupie pierwszej planszówka będziesz pragnął kupić dla siebie następną- ceneo.pl/41586956. Możesz mieć gwarancję, iż gry planszowe to idealny sposób na spędzanie czasu z dziećmi. Zacznijcie od zakupu najłatwiejszych gier, aby bez ustanku móc poszerzać prywatną kolekcję.

Tags: gracz, gry, gry planszowe