Wspaniały weekend w sercu województwa małopolskiego, czyli jakie miejsca musimy koniecznie zobaczyć

Posted on 10/06/2020 8:16am

O tym, że Kraków jest niezwykle wyjątkowy nie trzeba nikomu mówić. Wielość zabytków, małe uliczki, kawiarnie, muzea tworzą zjawiskowy klimat tego miasta. To tutaj tworzyli najznamienitsi artyści i poeci. Warto wybrać się w podróż ich śladami, żeby jeszcze lepiej poznać serce Małopolski.

rynek w Krakowie
Kraków słynie przede wszystkim z zamku Wawel. To w nim dawniej ważyły się losy Polski. Pochowano tam wielu królów. Są wśród nich między innymi: Jan III Sobieski, Stefan Batory, Józef Poniatowski, Michał Korybut Wiśniowiecki, Tadeusz Kościuszko oraz władcy z rodów Jagiellonów i Wazów. Zamek Królewski na Wawelu oczarowuje swoją wspaniałą architekturą. Łączy w sobie kilka stylów, do których zaliczamy: renesans, barok a także klasycyzm. Piękny jest dziedziniec z krużgankami, brama wjazdowa, wieże, katedra. Amatorów sztuki zadowoli duża liczba różnych dzieł sztuki. Jeżeli spędzamy czas w Krakowie, to na sam Wawel zarezerwujmy sobie przynajmniej pół dnia. Warto! Pamiętajmy także o Rynku Głównym z Sukiennicami i Kościele Mariackim. W Sukiennicach będziemy mogli kupić wspaniałe pamiątki z Krakowa, a wśród nich barwne korale, obrazy, torebki, figurki, niebanalną biżuterię, oryginalne fotografie Krakowa i wiele więcej.

Czy posiadasz kłopot z odnalezieniem intrygujących danych na opisywany wątek? Jeśli tak, to nie przejmuj się, tylko prześledź treść (http://www.tokarnia-sosenka.com.pl/bombki-decoupage), a z pewnością się nie zawiedziesz.

W Kościele Mariackim będziemy mogli przede wszystkim posłuchać słynnego hejnału. Zobaczymy także słynny ołtarz Wita Stwosza, a także możemy zapalić świeczkę w specjalnej intencji, ważnej dla nas bądź naszych bliskich.zabytki w Krakowie
Author: Jonas Van den Eynde
Source: http://www.flickr.com
Na rynku będziemy mogli również usiąść na moment, aby zjeść coś dobrego w pobliskich restauracjach. Trzeba skosztować słynne grzane wino. Na drogę weźmy krakowskie obwarzanki. Ich smak jest niesamowity! Na naszej liście zabytków do zobaczenia muszą znaleźć się: Barbakan, baszty, zabytkowe kamienice i kamieniczki, Uniwersytet Jagielloński, Collegium Maius, Nową Hutę, itd. Obowiązkowo zobaczmy niekwestionowany symbol miasta, smoka, ziejącego ogniem! Jest niedaleko Wawelu. Zdjęcie z nim to absolutna konieczność! Najlepiej w chwili, gdy z jego paszczy buchają płomienie.

Czas intensywnie spędzony w Krakowie będziemy wspominać bardzo długo. By mieć w domu chociaż namiastkę tego wspaniałego klimatu, kupmy pamiątki z Krakowa (sprawdź). Mogą to być stare fotografie z Krakowa, magnes ze Smokiem Wawelskim, pocztówki z widokiem Rynku Głównego lub kilka zdjęć. Na pewno wywołają maleńki uśmiech na naszych twarzach i sprawią, że znowu zapragniemy powrócić do Krakowa.

Tags: muzea, kamienice, zamek Wawel, Kościół Mariacki