Czemu klocki lego są tak bardzo popularne wśród wszystkich dzieci od wielu lat.

Posted on 11/07/2018 8:22pm

Klocki lego od kilkudziesięciu lat są jedną z najbardziej popularnych dziecięcych zabawek, co doskonale widać po tym, ile jest ich sprzedawanych. Nie ma chyba malucha, który na pewnym etapie życia by ich nie miał, a tak naprawdę oferta tej firmy obejmuje każdą grupę wiekową.


pokój masażu
Author: Anna
Source: http://www.flickr.com


Już roczne maluchy mogą się bawić klockami duplo, dzięki czemu rozwijać mogą swoje manualne zdolności. Starsze będą mogły swoją przygodę rozpocząć od lego classic, są one bardzo uniwersalne i dają duże możliwości w układaniu ciekawych konstrukcji. Wśród nieco młodszych amatorów klocków dużą popularność także mają lego city - lego. Można z nich budować najróżniejsze auta i sceny z codziennego życia, a po połączeniu ze sobą kilku różnych kompletów nawet zbudować miasto o pokaźnych rozmiarach.


Samolot drewniany, zabawki
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu


Jedną z ogromnych zalet klocków Lego będzie to, że bez problemów pasują one do każdego innego zestawu, dzięki czemu bardzo dobrze można je ze sobą łączyć. Dlatego też wybierając lego dinozaury dla malucha, który już posiada inne klocki, da się mu jeszcze większe możliwości na zabawę. Najprawdopodobniej początkowo zostanie on złożony tak jak mówi instrukcja, ale później łączyć go będzie można z pozostałymi albo rozbudowywać. Jeszcze więcej możliwości będzie też dawać lego creative -
Zestawy z tej serii już w instrukcjach będą miały przewidzianą opcję składania paru różnych urządzeń, nierzadko wyposażonych nawet w zdalne sterowanie oraz silniki. Ale każdy młody inżynier będzie mógł na tej podstawie budować swoje własne urządzenia i pojazdy.

Tags: zabawy, maluch, oferta, klocków