Zwierzak przyjacielem i miłością dziecka czyli zalety trzymania pupila w mieszkaniu

Posted on 05/09/2017 3:11pm

Każde dziecko ma taki okres w życiu, że zaczyna pragnąć mieć zwierzaka. Może to być nawet mały kiciuś, ale ma być coś, czym da się opiekować. Z tą opieką naturalnie dość różnie bywa.
Pies
Author: Micolo J
Source: http://www.flickr.com
Jednak ideą opiekowania się zwierzątkiem nie jest bynajmniej wykazanie się odpowiedzialnością, ale chęć znalezienia się o stopień wyżej w domowej hierarchii niż jakaś mniejsza istotka, która wreszcie zajmie ostatni stopień rodzinnej drabiny społecznej.To może dać dziecku poczucie, że stało się duże i dojrzalsze, bo przecież nie jest już ostatnie. Jednak posiadanie zwierzaka ma swoje niewątpliwe plusy. Razem z dowartościowywaniem się, pociecha uczy się także troski o mniejszą istotkę, zależną całkowicie od ludzi, wytwarza w sobie stopniowo poczucie odpowiedzialności w stosunku do innych, uczy się cierpliwości, ma się z kim bawić i dzięki temu wyładowuje olbrzymią ilość własnej nieokiełznanej energii. Dziecko, które jest jedynakiem z pewnością znajdzie w zwierzaku swojego przyjaciela, któremu uwielbia opowiadać swoje najważniejsze tajemnice i zwierzać się z radości, zaś będąc smutnym znajdzie w nim pocieszyciela. Wobec tego warto założyć pojawienie się
Chłopiec z psem
Author: Jim Larrison
Source: http://www.flickr.com
zwierzątka, kiedy maluch zacznie coraz częściej o nim mówić. Jednak należy wiedzieć, że nie może to być zakup pod wpływem impulsu. Zawczasu należy rozważyć wszelkie za i przeciw, przemyśleć, jaki może to być zwierzak oraz wyliczyć czy jego pojawienie się nie spowoduje zamieszania w budżecie domowym.

Prawdopodobnie pierwszy przychodzi na myśl wesoły pies, z którym dziecko będzie szalało jak z kolegą. To doskonały wybór, przy założeniu, że ma się wystarczającą ilość wolnego czasu na spacery z nim i dużo miejsca, żeby razem z dzieckiem mógł biegać po domu. Obroże dla psów i wszelkie inne akcesoria można już bez problemu dostać w każdym sklepie zoologicznym. Pokarmy, tak suche, jak i te puszkowe można systematycznie zamawiać przez internet. Sklep internetowy online (www) przyjmie zamówienie, zaś paczkę dostarczy do domu kurier.

Tags: Produkty